HVCB0603FDC100M
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HVCB0603FDC100M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB0603FDC100M
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100M OHM 1% 0.06W 0603
Dataark: 1.HVCB0603FDC100M.pdf2.HVCB0603FDC100M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB0603FDC100M
Varenummer HVCB0603FDC100M Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100M OHM 1% 0.06W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34068 pcs Datablad 1.HVCB0603FDC100M.pdf2.HVCB0603FDC100M.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Serie HVC Modstand 100 MOhms
Power (Watts) 0.06W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne HVCB0603FDC100MTR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.020" (0.51mm) Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 MOhms ±1% 0.06W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film