HVCB0603FTC100K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HVCB0603FTC100K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB0603FTC100K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100K OHM 1% 0.06W 0603
Dataark: 1.HVCB0603FTC100K.pdf2.HVCB0603FTC100K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB0603FTC100K
Varenummer HVCB0603FTC100K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100K OHM 1% 0.06W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43625 pcs Datablad 1.HVCB0603FTC100K.pdf2.HVCB0603FTC100K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Serie HVC Modstand 100 kOhms
Power (Watts) 0.06W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne HVCB 0603 T2 100K 1% R