HVCB0805FDC47M0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HVCB0805FDC47M0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB0805FDC47M0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES SMD 47 MOHMS 1% 1/5W 0805
Dataark: 1.HVCB0805FDC47M0.pdf2.HVCB0805FDC47M0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB0805FDC47M0
Varenummer HVCB0805FDC47M0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES SMD 47 MOHMS 1% 1/5W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23897 pcs Datablad 1.HVCB0805FDC47M0.pdf2.HVCB0805FDC47M0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Serie HVC Modstand 47 MOhms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne HVCB0805FDC47M0TR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.025" (0.64mm) Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding
Detaljeret beskrivelse 47 MOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film