HVCB1206KDM470K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HVCB1206KDM470K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB1206KDM470K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 470K OHM 10% 1/3W 1206
Dataark: 1.HVCB1206KDM470K.pdf2.HVCB1206KDM470K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB1206KDM470K
Varenummer HVCB1206KDM470K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 470K OHM 10% 1/3W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30154 pcs Datablad 1.HVCB1206KDM470K.pdf2.HVCB1206KDM470K.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie HVC Modstand 470 kOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne HVCB1206KDM470KCT
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.75mm) Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 470 kOhms ±10% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film