HVCB2010FDL500K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HVCB2010FDL500K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB2010FDL500K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 500K OHM 1% 1W 2010
Dataark: 1.HVCB2010FDL500K.pdf2.HVCB2010FDL500K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB2010FDL500K
Varenummer HVCB2010FDL500K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 500K OHM 1% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 29136 pcs Datablad 1.HVCB2010FDL500K.pdf2.HVCB2010FDL500K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Serie HVC Modstand 500 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne HVCB2010FDL500KTR
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.76mm) Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 500 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film