HVCB2512CDC100M
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB2512CDC100M
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100M OHM 0.25% 2W 2512
Dataark: 1.HVCB2512CDC100M.pdf2.HVCB2512CDC100M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB2512CDC100M
Varenummer HVCB2512CDC100M Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100M OHM 0.25% 2W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10121 pcs Datablad 1.HVCB2512CDC100M.pdf2.HVCB2512CDC100M.pdf
Tolerance ±0.25% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Serie HVC Modstand 100 MOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.76mm)
Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 100 MOhms ±0.25% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film