HVCB2512FTD511K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB2512FTD511K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 511K OHM 1% 2W 2512
Dataark: 1.HVCB2512FTD511K.pdf2.HVCB2512FTD511K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB2512FTD511K
Varenummer HVCB2512FTD511K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 511K OHM 1% 2W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28450 pcs Datablad 1.HVCB2512FTD511K.pdf2.HVCB2512FTD511K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Serie HVC Modstand 511 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.76mm)
Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 511 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film