KAL10JB150R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: KAL10JB150R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 150 OHM 5% 12.5W
Dataark: KAL10JB150R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for KAL10JB150R
Varenummer KAL10JB150R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 150 OHM 5% 12.5W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 65089 pcs Datablad KAL10JB150R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm) Serie KAL
Modstand 150 Ohms Power (Watts) 12.5W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Axial, Box
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Monteringsfunktion Flanges
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style Solder Lugs
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.421" (10.70mm)
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 150 Ohms ±5% 12.5W Wirewound Chassis Mount Resistor Sammensætning Wirewound