LCB7JB10L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LCB7JB10L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.01 OHM 7W 5% AXIAL
Dataark: LCB7JB10L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
750 pcs
  • Besked
Specifikationer for LCB7JB10L0
Varenummer LCB7JB10L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.01 OHM 7W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 192255 pcs Datablad LCB7JB10L0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 1.402" L x 0.374" W (35.60mm x 9.50mm)
Serie LCB Modstand 10 mOhms
Power (Watts) 7W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 275°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 10 mOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound Sammensætning Wirewound