MLF12DTT2K49
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
MLF12DTT2K49 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MLF12DTT2K49
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.49KOHM 0.5% 1/2W MELF 0207
Dataark: MLF12DTT2K49.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MLF12DTT2K49
Varenummer MLF12DTT2K49 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.49KOHM 0.5% 1/2W MELF 0207 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 815155 pcs Datablad MLF12DTT2K49.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±10ppm/°C
Leverandør Device Package 0207 Størrelse / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Serie MLF Modstand 2.49 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde MELF, 0207 Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2.49 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor MELF, 0207 Thin Film Sammensætning Thin Film