MLF14FTC2K00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
MLF14FTC2K00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MLF14FTC2K00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Dataark: MLF14FTC2K00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MLF14FTC2K00
Varenummer MLF14FTC2K00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2K OHM 1% 1/4W MELF 0204 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3435008 pcs Datablad MLF14FTC2K00.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0204 Størrelse / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Serie MLF Modstand 2 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde MELF, 0204 Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film Sammensætning Thin Film