MVM5JB51K0
Produkt oversigt
Varenummer: MVM5JB51K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 51K OHM 5W 5% RADIAL
Dataark: 1.MVM5JB51K0.pdf2.MVM5JB51K0.pdf
  • Besked
Specifikationer for MVM5JB51K0
Varenummer MVM5JB51K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 51K OHM 5W 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 891160 pcs Datablad 1.MVM5JB51K0.pdf2.MVM5JB51K0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Serie MVM Modstand 51 kOhms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.024" (26.00mm)
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 51 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film