PCF1JA10R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
PCF1JA10R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCF1JA10R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: PCF1JA10R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCF1JA10R0
Varenummer PCF1JA10R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10 OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1601312 pcs Datablad PCF1JA10R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -400ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie CF Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne PCF1JA10R0-ND
PCF1JA10R0TB
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film