RAVF164DFT43R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RAVF164DFT43R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAVF164DFT43R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES ARRAY 4 RES 43 OHM 1206
Dataark: 1.RAVF164DFT43R0.pdf2.RAVF164DFT43R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RAVF164DFT43R0
Varenummer RAVF164DFT43R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES ARRAY 4 RES 43 OHM 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5395933 pcs Datablad 1.RAVF164DFT43R0.pdf2.RAVF164DFT43R0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie RAVF Modstand-Ratio-Drift -
Modstand Matchende forhold - Modstand (ohm) 43
Strøm pr. Element 62.5mW Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal modstande 4 Antal stifter 8
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm)
Detaljeret beskrivelse 43 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals Kredsløbstype Isolated