RC12JB1R20
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RC12JB1R20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC12JB1R20
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.2 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RC12JB1R20.pdf2.RC12JB1R20.pdf
  • Besked
Specifikationer for RC12JB1R20
Varenummer RC12JB1R20 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.2 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 464365 pcs Datablad 1.RC12JB1R20.pdf2.RC12JB1R20.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Serie RC Modstand 1.2 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RC 1/2 1.2 5% A