RC12JB2R00
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RC12JB2R00 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC12JB2R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.RC12JB2R00.pdf2.RC12JB2R00.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RC12JB2R00
Varenummer RC12JB2R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 429943 pcs Datablad 1.RC12JB2R00.pdf2.RC12JB2R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Serie RC Modstand 2 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RC 1/2 2 5% A
RC1/225%A
RC1/225%A-ND
RC1/22JA
RC1/22JA-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Non-Inductive, Pulse Withstanding
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 2 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive, Pulse Withstanding Carbon Composition