RC12KB1K80
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RC12KB1K80 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC12KB1K80
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.8K OHM 1/2W 10% AXIAL
Dataark: 1.RC12KB1K80.pdf2.RC12KB1K80.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RC12KB1K80
Varenummer RC12KB1K80 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.8K OHM 1/2W 10% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 680882 pcs Datablad 1.RC12KB1K80.pdf2.RC12KB1K80.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Serie RC Modstand 1.8 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RC 1/2 1.8K 10% A