RC12KT240K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC12KT240K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 240K OHM 10% 1/2W AXIAL
Dataark: RC12KT240K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RC12KT240K
Varenummer RC12KT240K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 240K OHM 10% 1/2W AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 980564 pcs Datablad RC12KT240K.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Serie RC Modstand 240 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Non-Inductive, Pulse Withstanding Detaljeret beskrivelse 240 kOhms ±10% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive, Pulse Withstanding Carbon Composition