RC14JB5K60
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RC14JB5K60 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RC14JB5K60
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 5.6K OHM 1/4W 5% AXIAL
Dataark: 1.RC14JB5K60.pdf2.RC14JB5K60.pdf
  • Besked
Specifikationer for RC14JB5K60
Varenummer RC14JB5K60 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 5.6K OHM 1/4W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 811865 pcs Datablad 1.RC14JB5K60.pdf2.RC14JB5K60.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Serie RC Modstand 5.6 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RC 1/4 5.6K 5% A