RC14KB1K80
Produkt oversigt
Varenummer: RC14KB1K80
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 1.8K OHM 1/4W 10% AXIAL
Dataark: 1.RC14KB1K80.pdf2.RC14KB1K80.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RC14KB1K80
Varenummer RC14KB1K80 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 1.8K OHM 1/4W 10% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 886343 pcs Datablad 1.RC14KB1K80.pdf2.RC14KB1K80.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Serie RC Modstand 1.8 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RC 1/4 1.8K 10% A