RC14KT150R
Produkt oversigt
Varenummer: RC14KT150R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 150 OHM 1/4W 10% AXIAL
Dataark: 1.RC14KT150R.pdf2.RC14KT150R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RC14KT150R
Varenummer RC14KT150R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 150 OHM 1/4W 10% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 987589 pcs Datablad 1.RC14KT150R.pdf2.RC14KT150R.pdf
Tolerance ±10% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Serie RC Modstand 150 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RC 1/4 150 10% R