RGC0805FTC261K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RGC0805FTC261K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RGC0805FTC261K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 261K OHM 1% 1/8W 0805
Dataark: 1.RGC0805FTC261K.pdf2.RGC0805FTC261K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RGC0805FTC261K
Varenummer RGC0805FTC261K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 261K OHM 1% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5277778 pcs Datablad 1.RGC0805FTC261K.pdf2.RGC0805FTC261K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RGC Modstand 261 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne RGC 1/10 T2 261K 1% R