RGC1206DTC511R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RGC1206DTC511R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RGC1206DTC511R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 511 OHM 0.5% 1/4W 1206
Dataark: 1.RGC1206DTC511R.pdf2.RGC1206DTC511R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RGC1206DTC511R
Varenummer RGC1206DTC511R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 511 OHM 0.5% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2682398 pcs Datablad 1.RGC1206DTC511R.pdf2.RGC1206DTC511R.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Serie RGC Modstand 511 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne RGC 1/8 T2 511 0.5% R