RHC2512FT511R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RHC2512FT511R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 511 OHM 1% 2W 2512
Dataark: 1.RHC2512FT511R.pdf2.RHC2512FT511R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RHC2512FT511R
Varenummer RHC2512FT511R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 511 OHM 1% 2W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 305397 pcs Datablad 1.RHC2512FT511R.pdf2.RHC2512FT511R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Serie RHC Modstand 511 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 511 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film Sammensætning Thick Film