RHC2512FT698R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RHC2512FT698R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RHC2512FT698R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 698 OHM 1% 2W 2512
Dataark: 1.RHC2512FT698R.pdf2.RHC2512FT698R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RHC2512FT698R
Varenummer RHC2512FT698R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 698 OHM 1% 2W 2512 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 352366 pcs Datablad 1.RHC2512FT698R.pdf2.RHC2512FT698R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2512 Størrelse / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Serie RHC Modstand 698 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2512 (6432 Metric) Andre navne RHC 2512 698 1% R
RHC2512698FR
RHC2512698FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm) Funktioner Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 698 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film