RMCF0201FT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0201FT100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0201FT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 1% 1/20W 0201
Dataark: 1.RMCF0201FT100R.pdf2.RMCF0201FT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0201FT100R
Varenummer RMCF0201FT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 1% 1/20W 0201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 928400 pcs Datablad 1.RMCF0201FT100R.pdf2.RMCF0201FT100R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0201 Størrelse / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serie RMCF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 0201 (0603 Metric) Andre navne RMCF0201FT100RCT
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.010" (0.26mm) Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film