RMCF0201FT360K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0201FT360K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0201FT360K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 360K OHM 1% 1/20W 0201
Dataark: 1.RMCF0201FT360K.pdf2.RMCF0201FT360K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0201FT360K
Varenummer RMCF0201FT360K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 360K OHM 1% 1/20W 0201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33292069 pcs Datablad 1.RMCF0201FT360K.pdf2.RMCF0201FT360K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0201 Størrelse / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serie RMCF Modstand 360 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0201 (0603 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.010" (0.26mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 360 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film