RMCF0201FT40R2
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0201FT40R2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0201FT40R2
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 40.2 OHM 1% 1/20W 0201
Dataark: 1.RMCF0201FT40R2.pdf2.RMCF0201FT40R2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
30000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0201FT40R2
Varenummer RMCF0201FT40R2 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 40.2 OHM 1% 1/20W 0201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32721034 pcs Datablad 1.RMCF0201FT40R2.pdf2.RMCF0201FT40R2.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0201 Størrelse / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serie RMCF Modstand 40.2 Ohms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0201 (0603 Metric) Andre navne RMC 1/20 40.2 1% R