RMCF0402FT357K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0402FT357K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0402FT357K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 357K OHM 1% 1/16W 0402
Dataark: 1.RMCF0402FT357K.pdf2.RMCF0402FT357K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
30000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0402FT357K
Varenummer RMCF0402FT357K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 357K OHM 1% 1/16W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61494479 pcs Datablad 1.RMCF0402FT357K.pdf2.RMCF0402FT357K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RMCF Modstand 357 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Andre navne RMC 1/16S 357K 1% R