RMCF0603FG18K0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FG18K0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0603FG18K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 18K OHM 1% 1/10W 0603
Dataark: 1.RMCF0603FG18K0.pdf2.RMCF0603FG18K0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCF0603FG18K0
Varenummer RMCF0603FG18K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 18K OHM 1% 1/10W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 44511458 pcs Datablad 1.RMCF0603FG18K0.pdf2.RMCF0603FG18K0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Serie RMCF Modstand 18 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne RMCF0603FG18K0-ND
RMCF0603FG18K0TR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.022" (0.55mm) Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 18 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film