RMCF0603FT23K7
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FT23K7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0603FT23K7
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 23.7K OHM 1% 1/10W 0603
Dataark: 1.RMCF0603FT23K7.pdf2.RMCF0603FT23K7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0603FT23K7
Varenummer RMCF0603FT23K7 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 23.7K OHM 1% 1/10W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39416268 pcs Datablad 1.RMCF0603FT23K7.pdf2.RMCF0603FT23K7.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Serie RMCF Modstand 23.7 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne RMCF 1/16 23.7K 1% R