RMCF0603FT357R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0603FT357R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0603FT357R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 357 OHM 1% 1/10W 0603
Dataark: 1.RMCF0603FT357R.pdf2.RMCF0603FT357R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0603FT357R
Varenummer RMCF0603FT357R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 357 OHM 1% 1/10W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41962201 pcs Datablad 1.RMCF0603FT357R.pdf2.RMCF0603FT357R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Serie RMCF Modstand 357 Ohms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne RMCF 1/16 357 1% R