RMCF0805FG10M0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0805FG10M0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF0805FG10M0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10M OHM 1% 1/8W 0805
Dataark: 1.RMCF0805FG10M0.pdf2.RMCF0805FG10M0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF0805FG10M0
Varenummer RMCF0805FG10M0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10M OHM 1% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38694340 pcs Datablad 1.RMCF0805FG10M0.pdf2.RMCF0805FG10M0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RMCF Modstand 10 MOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Andre navne RMC 1/10 10M 1% G