RMCF2010FT124R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCF2010FT124R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCF2010FT124R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 124 OHM 1% 3/4W 2010
Dataark: 1.RMCF2010FT124R.pdf2.RMCF2010FT124R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCF2010FT124R
Varenummer RMCF2010FT124R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 124 OHM 1% 3/4W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 295355 pcs Datablad 1.RMCF2010FT124R.pdf2.RMCF2010FT124R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RMCF Modstand 124 Ohms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne RMCF2010FT124RDKR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm) Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 124 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film