RMCP0201FT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCP0201FT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 1% 1/16W 0201
Dataark: RMCP0201FT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCP0201FT100R
Varenummer RMCP0201FT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 1% 1/16W 0201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14182677 pcs Datablad RMCP0201FT100R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package 0201 Størrelse / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serie RMCP Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 0201 (0603 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal Afslutninger 2
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.010" (0.26mm)
Funktioner - Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film Sammensætning Thick Film