RMCP2010FT100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCP2010FT100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCP2010FT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 1% 1W 2010
Dataark: 1.RMCP2010FT100R.pdf2.RMCP2010FT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
8000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCP2010FT100R
Varenummer RMCP2010FT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 1% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1118024 pcs Datablad 1.RMCP2010FT100R.pdf2.RMCP2010FT100R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RMCP Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne RMCP2010FT100RTR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm) Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Sammensætning Thick Film
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
RMCP1210JT33R0
RMCP1210JT33R0
producenter: Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse: RES 33 OHM 5% 1/2W 1210
På lager: 5569917 pcs
Hent: RMCP1210JT33R0.pdf
RFQ
RMCP2010FT107K
RMCP2010FT107K
Beskrivelse: RES 107K OHM 1% 1W 2010