RMCP2010FT2R80
Stackpole Electronics Inc.Stackpole Electronics Inc.
RMCP2010FT2R80 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCP2010FT2R80
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES SMD 2.8 OHM 1% 1W 2010
Dataark: 1.RMCP2010FT2R80.pdf2.RMCP2010FT2R80.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCP2010FT2R80
Varenummer RMCP2010FT2R80 Fabrikant Stackpole Electronics Inc.
Beskrivelse RES SMD 2.8 OHM 1% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 980563 pcs Datablad 1.RMCP2010FT2R80.pdf2.RMCP2010FT2R80.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 1W
Spænding - Opdeling 2010 Tykkelse (Max) ±200ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Serie RMCP
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering 2010 (5025 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer RMCP2010FT2R80 Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200 FIFO s 2
Udvidet beskrivelse 2.8 Ohm ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±1%
Beskrivelse RES SMD 2.8 OHM 1% 1W 2010 Belægning, Boligtype Thick Film