RMCP2010FT348K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RMCP2010FT348K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCP2010FT348K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 348K OHM 1% 1W 2010
Dataark: 1.RMCP2010FT348K.pdf2.RMCP2010FT348K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCP2010FT348K
Varenummer RMCP2010FT348K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 348K OHM 1% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1014970 pcs Datablad 1.RMCP2010FT348K.pdf2.RMCP2010FT348K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Serie RMCP Modstand 348 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.028" (0.70mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200 Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 348 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Sammensætning Thick Film