RMCS0402FT100K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS0402FT100K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100K OHM 1% 1/16W 0402
Dataark: RMCS0402FT100K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RMCS0402FT100K
Varenummer RMCS0402FT100K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100K OHM 1% 1/16W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14765565 pcs Datablad RMCS0402FT100K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RMCS Modstand 100 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.016" (0.40mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 100 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
RMCS0201FT14K0
RMCS0201FT14K0
producenter: Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse: RES 14K OHM 1% 1/20W 0201
På lager: 4010065 pcs
Hent: RMCS0201FT14K0.pdf
RFQ
RMCS0402FT10K0
RMCS0402FT10K0
Beskrivelse: RES 10K OHM 1% 1/16W 0402
På lager: 12980303 pcs
Hent: RMCS0402FT10K0.pdf
RFQ
RMCP8
RMCP8
producenter: Hammond Manufacturing
Beskrivelse: RACK SPARE PANEL FOR RMC SERIES
Hent: RMCP8.pdf
RMCP8CG
RMCP8CG
Beskrivelse: PANEL FRONT 16.7X8.7X0.5" BE/GY
Hent: RMCP8CG.pdf
RMCS0402FT10K5
RMCS0402FT10K5
Beskrivelse: RES 10.5K OHM 1% 1/16W 0402