RMCS0402FT348K
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS0402FT348K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 348K OHM 1% 1/16W 0402
Dataark: RMCS0402FT348K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCS0402FT348K
Varenummer RMCS0402FT348K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 348K OHM 1% 1/16W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13613774 pcs Datablad RMCS0402FT348K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0402 Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Serie RMCS Modstand 348 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0402 (1005 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.016" (0.40mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 348 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film