RMCS0603FT14K3
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS0603FT14K3
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 14.3K OHM 1% 1/10W 0603
Dataark: RMCS0603FT14K3.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCS0603FT14K3
Varenummer RMCS0603FT14K3 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 14.3K OHM 1% 1/10W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10787560 pcs Datablad RMCS0603FT14K3.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie RMCS Modstand 14.3 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.022" (0.55mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 14.3 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film