RMCS0805FT205R
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS0805FT205R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 205 OHM 1% 1/8W 0805
Dataark: RMCS0805FT205R.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCS0805FT205R
Varenummer RMCS0805FT205R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 205 OHM 1% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10530499 pcs Datablad RMCS0805FT205R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 0805 Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serie RMCS Modstand 205 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.024" (0.60mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 205 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film