RMCS1206FT18R7
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS1206FT18R7
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 18.7 OHM 1% 1/4W 1206
Dataark: RMCS1206FT18R7.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCS1206FT18R7
Varenummer RMCS1206FT18R7 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 18.7 OHM 1% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5890976 pcs Datablad RMCS1206FT18R7.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Serie RMCS Modstand 18.7 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 18.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film