RMCS1206FT42R2
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS1206FT42R2
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 42.2 OHM 1% 1/4W 1206
Dataark: RMCS1206FT42R2.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCS1206FT42R2
Varenummer RMCS1206FT42R2 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 42.2 OHM 1% 1/4W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6317045 pcs Datablad RMCS1206FT42R2.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Serie RMCS Modstand 42.2 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 42.2 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film