RMCS1210FT10R0
Produkt oversigt
Varenummer: RMCS1210FT10R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 1% 1/3W 1210
Dataark: RMCS1210FT10R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RMCS1210FT10R0
Varenummer RMCS1210FT10R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10 OHM 1% 1/3W 1210 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2201632 pcs Datablad RMCS1210FT10R0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1210 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Serie RMCS Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1210 (3125 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Anti-Sulfur Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 10 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3125 Metric) Anti-Sulfur Thick Film Sammensætning Thick Film