RNCF0805BTC412R
Stackpole Electronics Inc.Stackpole Electronics Inc.
Stackpole Electronics Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNCF0805BTC412R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805
Dataark: RNCF0805BTC412R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RNCF0805BTC412R
Varenummer RNCF0805BTC412R Fabrikant Stackpole Electronics Inc.
Beskrivelse RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1452561 pcs Datablad RNCF0805BTC412R.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 0.125W, 1/8W
Spænding - Opdeling 0805 Tykkelse (Max) ±50ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Serie RNCF
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering 0805 (2012 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer RNCF0805BTC412R Højde - Siddende (Max) 0.026" (0.65mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200 FIFO s 2
Udvidet beskrivelse 412 Ohm ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±0.1%
Beskrivelse RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 Belægning, Boligtype Thin Film