RNF12FTC18R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF12FTC18R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF12FTC18R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF12FTC18R0.pdf2.RNF12FTC18R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF12FTC18R0
Varenummer RNF12FTC18R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2820774 pcs Datablad 1.RNF12FTC18R0.pdf2.RNF12FTC18R0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Serie RNF Modstand 18 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 18 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film