RNF12FTC732K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF12FTC732K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF12FTC732K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 732K OHM 1/2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF12FTC732K.pdf2.RNF12FTC732K.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF12FTC732K
Varenummer RNF12FTC732K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 732K OHM 1/2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3269663 pcs Datablad 1.RNF12FTC732K.pdf2.RNF12FTC732K.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Serie RNF Modstand 732 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 732 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film