RNF12FTC76R8
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF12FTC76R8 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF12FTC76R8
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 76.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RNF12FTC76R8.pdf2.RNF12FTC76R8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RNF12FTC76R8
Varenummer RNF12FTC76R8 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 76.8 OHM 1/2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 377508 pcs Datablad 1.RNF12FTC76R8.pdf2.RNF12FTC76R8.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Serie RNF Modstand 76.8 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RNF12FTC76R8CT
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 76.8 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film