RNF14BAC2K74
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RNF14BAC2K74 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RNF14BAC2K74
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2.74K OHM 1/4W .1% AXIAL
Dataark: 1.RNF14BAC2K74.pdf2.RNF14BAC2K74.pdf
  • Besked
Specifikationer for RNF14BAC2K74
Varenummer RNF14BAC2K74 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2.74K OHM 1/4W .1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 877105 pcs Datablad 1.RNF14BAC2K74.pdf2.RNF14BAC2K74.pdf
Tolerance ±0.1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Serie RNF Modstand 2.74 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RN 1/4 T2 2.74K 0.1% T